Toaletowy Amator Mokrego Papieru, czyli jak szycie ułatwia życie

Od kiedy moje dzieci wyrosły z pieluch i przesiadły się na toaletę (z mniejszym, bądź większym udziałem nocnika w tak zwanym międzyczasie), odkryłam jak wiele zalet ma nawilżany papier toaletowy.

I nie mam tu na myśli standardowych „mokrych” chusteczek stosowanych przy pielęgnacji niemowląt. Chodzi mi właśnie o papier. Papier, który można spokojnie wrzucić do toalety. I już samo to stanowi jego ogromny plus. Może bowiem być stosowany przez dzieci, gdy te uczą się „samoobsługi” związanej z wizytami w toalecie. No i taki papier, nie dość, że delikatny, jest o wiele bardziej wytrzymały od standardowego, a więc nie podrze się dzieciakom w trakcie użycia.

U nas taki mokry papier pojawił się gdy starszy syn na dobre zaczął naukę samodzielności i jest z nami do dziś, bo ułatwia życie także naszemu 4-latkowi. A także, oczywiście, nam. 🙂

Jedyny problem jaki mięliśmy z tym wynalazkiem, to gdzie go trzymać. Oczywiście, może to być jakaś szafeczka, półeczka, czy cokolwiek innego. Co jednak, jeśli żadne z takich miejsc nie jest łatwo dostępne dla dzieci? Przecież nie chodzi o to, by przy każdej wizycie dziecka w WC trzeba było z nim iść, żeby mu papier podać. 🙂

Dumałam. Kombinowałam. Myślałam. Aż wymyśliłam! Uszyję specjalny organizer! A że jak sobie coś postanowię, to koniec, jeszcze tego samego dnia powstał on – Toaletowy Amator Mokrego Papieru, w skrócie T.A.M.P., zdrobniale Tampuś. 🙂

Do jego uszycia użyłam zwykłego, grubego (4-5 mm) filcu, nożyczek, igły i nici. Jednak po skończeniu wydał się dość nudny, więc dodałam jeszcze zęby, z cieniutkiego (1 mm) filcu w innym kolorze.

A efekt? Chyba nie jest źle jak na jakieś 35 min pracy? 🙂

 

organizer na mokry papier

 

A poniżej mini-tutorial jak takiego Tampusia wykonać.

organizer na mokry papier - tutorial

  1. Z filcu (lub innego grubego materiału) wycinamy prostokąt o wymiarach ok. 20 cm x 35 cm (musi się dać nim owinąć naszą paczkę papieru).
  2. Paczkę papieru układamy trochę niżej, niż na środku, ale tak, by po zawinięciu dolnych krawędzi materiał całkowicie przykrył paczuszkę i by został malutki zapas na zszycie.
  3. Odrysowujemy miejsce, w którym należy wyciąć otwór na papier i zaznaczamy na górze miejsce zszycia (na rysunku 2 zaznaczone liniami przerywanymi miejsca). Uwaga: zaznaczenia najlepiej robić czymś, co da się zetrzeć/sprać, lub robić to na lewej stronie materiału.
  4. Wycinamy otwór, zszywamy organizer na górze i, jeśli chcemy, zajmujemy się „kosmetyką”. Ja, na przykład, zaokrągliłam krawędzie i ścięłam górną krawędź, pozostawiając wystającą część na środku, by zrobić w niej otwór do zawieszania. Potem to już tylko kwestia fantazji – można dodać zęby, oczy, etc.

7 thoughts on “Toaletowy Amator Mokrego Papieru, czyli jak szycie ułatwia życie

    1. Dziękuję za miłe słowa. 🙂 Bo rzeczy powinny nie tylko być funkcjonalne, ale do tego jeszcze cieszyć oczy. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *